Připravte se na sluníčko a vyberte si stylový slunečník na terasu i balkon

Celou zimu se nedočkavě těšíme na teplé sluneční paprsky. Na jaře si jich užíváme plnými doušky, když se však v parných letních dnech projeví sluníčko ve své plné kráse a hlavně síle, rádi hledáme i chladný a přívětivý stín. Takový, který nás dokáže před sluníčkem schovat a takový, který umí perfektně vykouzlit zahradní slunečníky.

Stín pro každou zahradu i příležitost

Ano, co se slunečníků týká, o jejich pestrý výběr a nabídku se skutečně nemusíte obávat. Slunečníků je jako hub po dešti, a tak je naprosto jisté, že si vyberete  slunečník na zahradu  velkou i miniaturní, slunečník na balkon stejně jako slunečník pro dva, početnou rodinu, na pláž i k dětskému pískovišti.

Jednotlivé druhy slunečníků můžete pevně ukotvit, ale také přenášet dle potřeby, o možnosti naklánění pak není pochyb.

Velkou předností moderních slunečníků je také nejen ochrana před UV zářením, která vám poskytne nejen příjemný ale také bezpečný stín, ale i ochrana samotného slunečníku před vyblednutím a ušpiněním. Výjimkou nejsou ani slunečníky, u kterých můžete sundat potah klobouku a vyprat jej v pračce.

Je libo slunečník lampový nebo se středovou nohou?

Kromě toho, že si můžete vybírat různou velikost slunečníku, jeho tvar i barevnost či dokonce potisk na zakázku, rozdělují se  zahradní slunečníky  nejen dle použitých materiálů (dřevo, plast, kov) a systémů otevíracích mechanismů (kladkové, lankové, páčkové, klikové či s elektrickým motorkem) .

Slunečník  si můžete vybrat i dle toho, jakému způsobu naklápění, který vám dopřeje kýžený stín, dáváte přednost. Obecně se slunečníky dělí na ty se středovou nohou a závěsné nebo-li lampové.

Zatímco středové vynikají příznivější cenou, u lampových získáváte neomezený pohyb pod kloboukem slunečníku a především komfort zastínění, ať už je sluníčko na obloze kdekoli. Nesmíme zapomenout ani na slunečníky, které jsou určeny k umístění přímo do zahradních stolů, které zajistí jejich stabilitu.

Přednosti slunečníků oceníte doma, u vody i na cestách

To, že od slunečníku očekáváte příjemné zastínění je jasné, díky jednotlivým typům slunečníků si však můžete dopřát stín mnoha tváří a také kdekoli si budete přát.

Potřebujete zastínit velkou terasu či skrýt před stínem mnoho hostů najednou? Pak si jistě zvolíte velkoplošný  slunečník  s pevným kotvením do země.

Rádi sedíte na své zahradě dlouho do noci? Nejen, že vás lampový slunečník s horizontálním i vertikálním naklápěním dokáže ochránit i před zapadajícím sluníčkem, ale můžete si vybírat i z druhů slunečníků, které mají ve stojné noze zabudován odpuzovač komárů, noční osvětlení a dokonce i topení.

Chcete-li si užívat stínu na balkonu, stačí zvolit slunečník půlkruhový, který využijete i na své zahradě jako doplňkový stín třeba na terase. No a patříte-li mezi vyznavače výletů do přírody a k vodě, můžete si snadno i na svou dovolenou k moři přibalit lehký a skladný plážový slunečník.